Základní informace

Společnost Lambro - 92 a.s. byla založena v roce 1992 jako rodinná firma pod původním názvem VATRANS Zlín, v.o.s. Firma byla plně zaměřena na oblast obchodu s hutními materiály se specializací na nerezové materiály a logistiku.

Vývoj průmyslných aplikací využívající nerezové materiály a technické a obchodní zkušenosti s požadavky zákazníků na produkty z nerezových materiálů vedly vedení společnosti k rozhodnutí rozšířit předmět podnikání o vlastní výrobu nerezových trubek a profilů.

V další fázi bylo rozhodnuto o vytvoření spojených pracovišť, vzájemně na sebe technologicky navazujících, která by dokázala vyrobené trubky a profily dále zpracovávat. Postupně bylo investováno do dělící automatické pily, laserového řezacího systému i do nové generace laserového řezacího systému s výklopnou hlavou za účelem produktivního dělení a řezání. Následovali investice do technologií tepelného zpracování nabízející využití i pro pájení v průběžných pecích.

S rozvojem společnosti bylo v roce 2014 rozhodnuto o transformaci na akciovou společnost Lambro - 92 a.s. V roce 2016 vstoupila společnost Lambro - 92 a.s. do automotiv segmentu implementací systému managementu kvality dle IATF 16949:2016, který nadále rozvíjí opakovanou certifikací.

V roce 2019 byla zakoupena plně automatizovaná výrobní linka na výrobu za studena tažených trubek, které díky této technologii získávají unikátní mechanické vlastnosti.

Cílem společnosti Lambro - 92 a.s. je být spolehlivým partnerem svým zákazníkům, která pro maximální kvalitu svých produktů stále vyvíjí a zlepšuje stávající výrobní technologie za podpory odborných garantů z univerzitního prostředí.


Historie společnosti

Přehled dodávek a odvětví

Podíl dodávek

I když největší podíl dodávek společnosti Lambro je zejména pro zákazníky v České republice, zájem o naše výrobky a služby přesahuje její hranice.


Podíl odvětví

Dominantním odběratelem výrobků Lambro je především segment automotive (výrobci osobních i nákladních vozidel), avšak nejrychleji rostoucí aplikací jsou kolejové vozidla.


Obchodní útvar

Mimo sortimentu naší vlastní výroby dále nabízíme prodej nerezových materiálů např. profily, trubky svařované, bezešvé za studena tažené, lanka, kulatiny, dráty, plechy aj. Jakostní třídy dle požadavků zákazníka.

Zajištění materiálů atypických rozměrů od našich zahraničních dodavatelů pro oblasti strojírenství, automobilového průmyslu, elektroprůmyslu, chemického průmyslu a zdravotnictví.


Pro více informací kontaktujte náš obchodní útvar